Viskas, ką jums reikia žinoti apie stogus!

FF-PIR šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš standžių poliizocianurato (poliuretano) putų (PIR) šerdies ir iš abiejų pusių padengtos daugiasluoksne aliuminio folija (ar kita difuzijai nelaidžia danga). Poliizocianuratas – tai izoliacinė medžiaga, pasižyminti itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl jo pagalba sukuria labai efektyvią šilumos izoliaciją, kuri yra iki dviejų kartų plonesnė už kitas izoliacines medžiagas. Aliuminio folijos sluoksnis (ar kita difuzijai nelaidi danga) veikia kaip garų barjeras, todėl konstrukcija tampa ypač sandari.

FF-PIR šilumos izoliacinės plokštės dažniausiai naudojamos apšiltinti sienoms, plokštiems ir šlaitiniams stogams, izoliuoti sienoms iš vidaus, įrengti karkasinių ir trisluoksnio mūro sienų izoliacijai, taip pat, kitų konstrukcijų apšiltinimui, kur reikia itin efektyvios šilumos izoliacijos.

 • Puikios šilumos izoliacijos savybės – λD = 0,022 W/mK
 • Iki dviejų kartų plonesnis izoliacinis sluoksnis, lyginant su kitomis šiltinimo medžiagomis
 • Plokštės itin sandarios
 • Nedidelis svoris – neapkraunama konstrukcija (35 kg/m³)
 • Matmenų stabilumas
 • Ilgaamžiškumas
 • Neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų
 • Padidinamas pastato naudingas plotas

Techninės specifikacijos

BIM biblioteka

Deklaracija(DoP)

Saugos duomenų lapas

FF-PIR gaminiai

FF-PIR asortimentas

FF-PIR AL

FF-PIR PL

FF-PIR GYL

FF-PIR FR

FF-PIR Sauna

Panaudojimas

FF-PIR panaudojimas

FF-PIR šilumos izoliacinės plokštės dažniausiai naudojamos apšiltinti sienas, plokščius ir šlaitinius stogus, izoliuoti sienas iš vidaus, įrengti karkasinių ir trisluoksnio mūro sienų izoliaciją, taip pat, naudoti kitų konstrukcijų apšiltinimui, kur reikalinga itin efektyvi šilumos izoliacija.

Ventiliuojami fasadai

Trisluoksnio mūro siena

Šiltinimas iš vidaus

Plokščio stogo šiltinimas su PIR

Šlaitinis stogas: sandarumas

Šlaitinio stogo šiltinimas

Karkasinės sienos

Pirtis

Perdangų šiltinimas

Savybės

FF-PIR savybės:

 • Puiki šilumos izoliacija. FF-PIR poliuretano plokštės išsiskiria itin puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis λD = 0,022 W/mK. Griežtėjant energijos išsaugojimo pastatuose reikalavimams atsiranda vis didesnis poreikis modernesnėms šiltinimo medžiagoms.
 • Plona. Dėka FF-PIR efektyvumo reikalingas iki 2 kartų plonesnis izoliacinis sluoksnis, lyginant su tradicinėmis šiltinimo medžiagomis. Suplonėjus sienoms, padidėja pastato naudingas plotas.
 • Sandarumas. Aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip garų barjeras, todėl plokštės naudojamos ir kaip sandarumą užtikrinantis sluoksnis.
 • Draugiškumas sveikatai. FF-PIR plokštės neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų. Tai įrodo Suomijos tyrimo centro (VTT) išduota M1 klasė, leidžianti plokštes naudoti apšiltinant mokyklas, vaikų darželius, ligonines ir pan.
 • Naudojimo temperatūra. FF-PIR plokščių ilgalaikė darbinė temperatūra yra -50 ˚C …+120 ˚C, tačiau gali atlaikyti trumpalaikę +200 ˚C temperatūrą (iki 1 h).

Sveikata ir sauga

Mums rūpi mūsų klientų sveikata ir aplinka, todėl darome viską, kad mūsų gaminiai būtų nepavojingi ir nekenksmingi. Rūpindamiesi Jūsų gerove, tobuliname gaminius, kad šie atitiktų aukščiausius šilumos izoliacijai keliamus standartus.

Pastatų vidaus oro kokybė priklauso nuo kelių veiksnių: ŠVOK (šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo) sistemų, pastato konstrukcijos, pastato priežiūros ir statybinių medžiagų.

Gaminant FF-PIR plokštes, nenaudojamos sveikatai žalingos medžiagos ar priedai. FF-PIR plokštės neišskiria sveikatai pavojingų dujų, dalelių ar pluoštų. FF-PIR plokštės priskiriamos M1 aplinkos oro kokybės klasei (geriausia klasė Suomijoje), kas leidžia jas naudoti ne tik gyvenamosiose ir darbo patalpose, bet ir ligoninėse, mokyklose, vaikų darželiuose, slaugos namuose ir pan. Testais įrodyta, kad eksploatuojant FF-PIR plokštes, neviršijami griežčiausi lakiųjų organinių junginių, formaldehidų, amoniako, kancerogeninių junginių ir kvapo emisijų reikalavimai.

Gaisrinė sauga

Pastatų gaisrinę saugą lemia ne izoliacinių medžiagų pasirinkimas

Finnfoam visada pabrėžia kompleksinės apsaugos nuo gaisro reikšmę. Izoliacinių medžiagų pasirinkimas neturi įtakos pastato gaisrinei saugai – tai turi būti išspręsta naudojant kompleksinius sprendimus.

Gaisro atveju PIR izoliacija nepalaiko degimo, todėl sulėtėja ugnies plitimas ir sumažėja rizika dėl pakartotinio užsidegimo. Veikiamas liepsnos FF-PIR plokštės paviršius anglėja suformuodamas ugnį stabdantį sluoksnį.

Tai, ką derėtų žinoti apie gaisrinę saugą:

 • FF-PIR pagrindinių gaminių degumo klasė – E.
 • FF-PIR šerdies (be išorinės dangos) degumo klasė – D, s1 d0.
 • FF-PIR darbinė temperatūra yra nuo -50˚ iki +120 ˚C, tačiau gali atlaikyti trumpalaikę +200 ˚C temperatūrą (iki 1 h).
 • FF-PIR nepalaiko degumo.
 • Naudojant FF-PIR izoliaciją nesunku pasiekti konstrukcijos B, s1-d0 degumo klasę, o esant specialiems atsparumo ugniai reikalavimams galima naudoti ugniai atsparias plokštes FF-PIR FR (B, s1-d0 klasė).
 • Gaisro atveju nesilydo, todėl nėra karštų lašų lašėjimo pavojaus.

Montavimas

Montavimo ypatybės

Tvirtinant prie konstrukcijų ir tarpusavyje, naudojami poliuretano klijai. Klojant plokštes keliais sluoksniais apatinio ir viršutinio sluoksnio siūlės turi persidengti ir nesutapti. 

 

FF-PIR plokštės lengvos ir patogios montuoti, nesunkiai pjaustomos įprastais įrankiais (pjūklu, peiliu ir pan.)

Netinkamos pjaustyti ir formuoti su karšta viela – veikiamos temperatūros nesilydo.

Plokštės gali būti montuojamos tiek vertikalia (sienose), tiek horizontalia (stoguose, grindyse) kryptimi. Klojant plokštes keliais sluoksniais, jų siūlės turi persidengti ir nesutapti.

Sujungimai tarp plokščių suklijuojami poliuretano PU klijais.

Montuojamos vertikalioje konstrukcijoje, reikalingas klijavimas arba mechaninis tvirtinimas.

Klijuojant FF-PIR plokštes prie paviršių, rekomenduojama naudoti poliuretano (PU) pagrindo klijus.

Atviras aliuminio folija neuždengtas vietas uždengti nuo tiesioginių UV spindulių.

Sandėliavimas

FF-PIR plokštes rekomenduojama sandėliuoti patalpose apsaugant nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pakuotė

Plokštės supakuotos aplinką tausojančiuose pakuose, naudojant kuo mažiau pakavimo medžiagos (PE plėvelė). Pakuotės sukrautos viena ant kitos, jas patogu iškrauti rankomis arba autokrautuvu.