Viskas, ką jums reikia žinoti apie stogus!

EPDM stogų dengimo sistemos

Šimtametė darbo patirtis gumos gamyboje

Daugiau nei šimtmetį Firestone yra kaučiuko technologijų pionierė ir novatorė. Viskas prasidėjo 1903 metais, kai Harvey S. Firestone pagaminto pirmąjį Firestone guminių padangų komplektą. Trečiojo dešimtmečio pabaigoje Firestone tapo pasauliniu kaučiuko polimerų technologijų lyderiu, dirbančiu šešiuose kontinentuose.
Šiandien Firestone vardas yra kokybės, inovacijų ir pirmavimo sinonimas.

1.500.000.000 m² patikrintos dangos
Firestone sėkmės ir kokybės paslaptys buvo pritaikytos taip pat ir statybos pramonėje Firestone statybinių gaminių padalinyje („Firestone Building Products“), gaminantį aukštos kokybės EPDM gumos membranas plokštiesiems stogams.
Firestone statybiniai gaminiai įžengė į komercinio stogų dengimo pramonę 1980 metais. Pradėjusi nuo vienos EPDM gamybos įmonės Preskote, JAV.
Šiandien bendrovė jau pagamino ir įrengė 1.500.000.000 m² RubberGard™ EPDM stogų dangos. Šis veiklos rekordas pavertė Firestone statybinius gaminius pirmaujančiu pasauliniu EPDM gumos membranų gamintoju.

RubberGard: EPDM informacija
Pagrindinis RubberGard stogų dengimo sistemų komponentas yra EPDM, vienasluoksnė sintetinio kaučiuko membrana, pagaminta iš etilen propilen dieno terpolimero (EPDM), sumaišyto su suodžiais, alyvomis, kietikliais ir technologiniais priedais. Membrana kalandruota stambiais lakštais ir vulkanizuota.
Taip pat gali būti tiekiamas poliesterio tinklu armuotas ir atsparus ugniai EPDM.

Pirmasis Firestone RubberGard EPDM stogas buvo įrengtas Viskonsine, JAV, 1980 metais ir tebėra eksploatuojamas. Nuo to laiko Firestone RubberGard EPDM membranomis sėkmingai uždengta tūkstančiai stogų visame pasaulyje, pradedant nuo šalto klimato Aliaskoje ir baigiant kaitriomis Arabijos įlankos dykumomis.

Puikus stogų dengimo sprendimas

EPDM membranų naudojimas naujų arba modernizuojamų pastatų mažo nuolydžio stogams plačiai paplito dėl jų aukštų eksploatavimo kriterijų, kurių reikalauja šiuolaikiniai statybos standartai.
Firestone RubberGard EPDM membranos pasižymi unikaliu savybių deriniu ir privalumais, kuriuos patvirtina nesuskaičiuojami komercinių, pramoninių, gyvenamųjų pastatų stogai visame pasaulyje.

 • Lengvas ir greitas įrengimas
  RubberGard EPDM gaminamas vientisais paneliais iki 15 m pločio ir 61 m ilgio, todėl įrengimo vietoje prireiks mažiau sudūrimų, vadinasi ir laiko sąnaudos bus mažesnės.
 • Puikus atsparumas atmosferiniams poveikiams ir ilgaamžiškumas
  RubberGard EPDM – tai visiškai vulkanizuota vienasluoksnė membrana, pagrinde sudaryta iš EPDM polimero ir suodžių, pasižyminti neprilygstamu atsparumu ozonui ir UV spinduliuotei. Kadangi membranos sudėtyje nėra jokių plastifikatorių ar ugnies slopiklių, jos charakteristikos laikui bėgant lieka stabilios ir nepakitusios, todėl ji yra stabilus ir nekenkiantis aplinkai sprendimas.
 • Ypatingas lankstumas ir ilgėjimas
  RubberGard EPDM išlieka lanksti žemose temperatūrose iki -45°C ir gali būti ištempta daugiau nei 300 procentų taip prisitaikydama prie pastato judėjimo ir temperatūros svyravimų.
 • Mažos eksploatacinės išlaidos
  RubberGard EPDM reikalinga minimali priežiūra. Net po daugelio eksploatavimo metų prireikus membraną galima lengvai suremontuoti naudojant Firestone Quick-Seam™ juostų gaminius. Šios savybės kartu su išskirtiniu ilgaamžiškumu ir konkurencingais instaliavimo kaštais lemia ypač mažas eksploatacines sąnaudas per visą stogo naudojimo laiką.

 

Firestone RubberGard EPDM – techniniai duomenys

* 1,1 mm storio standartinės membranos tipinės fizikinės savybės. Minėtų membranų bandymų rezultatai ir/arba sutarčių sertifikatų nuorašai pateikiami pagal pareikalavimą.
Atnaujinimų ir papildomos informacijos ieškokite mūsų tinklalapyje www.firestonebpe.com.

Aplinkosauga

Firestone statybos gaminių padalinys prisiima atsakomybę už aplinkosaugą. Aplinkos valdymo sistema, atitinkanti ISO 14001 reikalavimus, įdiegta visuose bendrovės gamybos padaliniuose. Bendrovės rūpinimasis aplinka patvirtintas sertifikatais.

Draugiška aplinkai membrana

Firestone RubberGard EPDM yra inertinė medžiaga, daranti ribotą poveikį aplinkai gamybos, įrengimo ir eksploatavimo metu. Iš membranos išsiskiria netoksiškos medžiagos, leidžiančios rinkti ir naudoti nutekantį lietaus vandenį. Firestone RubberGard EPDM taip pat galima perdirbti ir pakartotinai panaudoti klojant šaligatvius ir asfaltuojant kelius.
RubberGard EPDM membrana buvo sertifikuota pagal Singapūro ekologinę ženklinimo sistemą (SGLS) kaip „Mažo toksiškumo, mažai teršianti aplinką“. SGLS yra pripažinta tarptautinio Ekologinio ženklinimo tinklo (GEN) narė, leidžianti kitiems tinklo nariams abipusiu sutarimu sertifikuoti SGLS patvirtintus produktus.
Dėl šių ekologinių privalumų ir ilgo, iki 50 metų, membranos eksploatavimo laiko Firestone RubberGard EPDM – ekologiškas stogų dengimo sprendimas.

Apželdinto stogo sistema

Dėl vis didėjančio susirūpinimo aplinkosauga žalieji stogai tampa įprastine landšafto dalimi. RubberGard EPDM sėkmingai išlaikė FLL atsparumo šaknų prasiskverbimui bandymus, taikomus žaliesiems stogams. Tai membrana, tobulai tinkanti ekstensyvioms žaliųjų stogų sistemoms, kuriose naudojamos lengvasvorės ir mažai priežiūros reikalaujančios augalinės dangos.
Žalieji stogai turi gausybę ekologiškų privalumų:
• Sumažėja šiluminio kupolo efektas virš miestų
• Sumažėja energijos sąnaudos
• Suvaldomas lietaus vandens srautas
• Nauja gyvenamoji vieta augalams ir gyvūnams
• Pagerėja oro kokybė
• Sumažėja triukšmas

Saulės stogo sistema

Firestone RubberGard EPDM stogų dengimo sistemas galima lengvai derinti su bet kokio tipo saulės sistemomis. Tradiciniai fotogalvaniniai moduliai lengvai įrengiami ant EPDM membranos ir stogo dangos, siūlės užsandarinamos taip, kad būtų nelaidžios vandeniui, naudojant Firestone EPDM aksesuarus. Naujosios kartos
plonos fotogalvaniniai gaminiai gali būti klijuojami prie EPDM membranos naudojant Firestone QuickSeam™ juostų sistemą.
Saulės stogų sistemos padeda sumažinti energijos sąnaudas, anglies emisiją ir palaikyti ekologinę pusiausvyrą.

Stogų dengimo sistemos atitinkančios visus poreikius

Firestone RubberGard EPDM stogų dengimo sistemos siūlo įvairias įrengimo galimybes, pavyzdžiui, EPDM membrana gali būti įrengiama kaip balastinė sistema naudojant akmenis arba trinkeles, EPDM membraną pilnai klijuojant prie pagrindo arba mechaniškai pritvirtinant įvairias tvirtinimo elementais.

 

Firestone balastinė sistema

Balansinėje Firestone sistemoje RubberGard EPDM lakštai laisvai užtiesiami ant tinkamo pagrindo. Besišliejantys lakštai tarpusavyje perdengiami ne mažesne nei 100 mm užlaida ir suklijuojami Firestone QuickSeam™ sandūrų juosta. Stogo perimetro zona ir kitos detalės turi būti įriangiamos pagal Firestone specifikacijas. Sujungta EPDM membrana prispaudžiama naudojant tinkamą, atsparų vandens erozijai balastą arba nugludintus akmenėlius, kurių minimalus svoris 50 kg/m².

Firestone invertuotoji sistema – tai tradicinės balastinės sistemos variantas, idealiai tinkantis intensyviau eksploatuojamiems stogams, terasoms ir stovėjimo aikštelėms ir/arba ypač atšiauriame klimate. Stambūs EPDM lakštai atskiriami nuo balasto atspariomis drėgmei izoliacinėmis plokštėmis ir geotekstilės sluoksniu, laisvai klojamu ant membranos.

Balastinės arba invertuotosios sistemos naudojamos pastatams, kurie gali atlaikyti papildomą balasto apkrovą ir kurių nuolydis neviršija 1:6.

Sistemos savybės:
Mažos įrengimo išlaidos
Stambių EPDM lakštų naudojimas
Mažesnis siūlių skaičius
Greitas įrengimas

 

Firestone pilnai klijuojama sistema

Firestone pilnai klijuojamoje sistemoje RubberGard EPDM lakštai visu paviršiumi priklijuojami prie tinkamo pagrindo (OSB plokštė, PIR plokštės padengtos tinkamu paviršiumi, skarda, betonas ir pan) naudojant Firestone kontaktinius klijus. Gretutiniai lakštai klojami su ne mažesne nei 100 mm užlaida, o siūlės suklijuojamos Firestone QuickSeam™ sandūrų juosta, todėl membrana išklotas paviršius tampa nelaidus vandeniui. Visa hidroizoliacija stogo perimetre bei stogo detalės turi būti įrengta pagal Firestone nurodymus.

Pastatuose naudojant klijuojamą sistemą būtina teisingai įvertinti vėjo apkrovas, tvirtinimo elementai stogo sluoksniams tvirtinti turi būti suderinti su nešančiąja stogo konstrukcija ir stogo danga. Naudojama izoliacija turi būti suderinama su Firestone kontaktiniais klijais.

Sistemos savybės:
• Gali būti naudojama esant bet kokiam stogo nuolydžiui
• Galima naudoti neįprastos formos stogams
• Lengvasvorė sistema
• Ypač atspari keliamosioms vėjo apkrovoms

 

Firestone mechaniškai tvirtinamos sistemos

Firestone mechaniškai tvirtinamos stogų dengimo sistemos – tai ekonomiškas įrengimo būdas, skirtas pastatams, kurių stogo dangos užtikrina pakankamą tvirtinimo sistemų atsparumą vėjo apkrovoms, o stogo nuolydis neviršija 1:3. Firestone siūlo tris sistemų variantus, skirtus mechaniniam RubberGard EPDM membranų tvirtinimui: RMA, MAS ir BIS sistemas. Galima naudoti ir šių trijų metodų derinį. Perimetro zonose membranos plokštės gali būti klijuojamos prie pagrindo.

Firestone RMA sistema

Firestone RMA sistema – tai lengvasvorė, visiškai nematoma ir išorinių detalių neturinti, mechaniškai tvirtinama sistema, sukurta QuickSeam™ RMA juostos pagrindu: armuotos EPDM membranos juosta turi lipnią QuickSeam™ plėvelę kiekviename krašte per visą juostos ilgį. RMA juostos uždedamos ant tinkamo pagrindo ir mechaniškai pritvirtinamos prie stogo dangos. Atstumai tarp juostų ir tvirtinimo elementų gali skirtis atsižvelgiant į vėjo apkrovas. Stambios EPDM plokštės klijuojamos prie RMA juostų standartine QuickSeam™ lipnia juosta.

Sistemos savybės
• Nėra matomų sujungimų
• Mažiau siūlių
• Lengvasvorė sistema
• Estetiška išvaizda

Firestone MAS sistema

Firestone MAS sistemoje EPDM plokštės laisvai klojamos ant tinkamo pagrindo ir mechaniškai tvirtinamos spaudžiamosiomis juostomis, uždedamomis ant lakštų. Spaudžiamosios juostos apsaugomos Firestone QuickSeam tvirtinimo juostų dengiamosiomis juostomis. Ši sistema yra alternatyva RMA sistemai esant netradicinei stogo konfigūracijai.

Firestone BIS sistema

Firestone BIS sistemoje EPDM plokštės klojamos ant tinkamo pagrindo ir mechaniškai tvirtinamos spaudžiamosiomis juostomis, uždedamomis ant gretutinių lakštų siūlių vidurio. Šoninės užlaidos tarp gretutinių membranų turi būti ne mažesnės nei 200 mm.

Platus aksesuarų pasirinkimas visoms stogų dengimo sistemoms

Firestone sukūrė didžiulį aksesuarų asortimentą savo RubberGard EPDM membranoms, atitinkančių įvairius stogų dengimo atvejus ir įrengimo sąlygas. Visus komponentus, reikalingus stogų sistemų įrengimui, galima gauti iš vieno tiekėjo: Firestone statybinių gaminių padalinio.

Klijai, sandarikliai, valančiosios priemonės ir dangos

Firestone pagrindo klijai – tai neopreno ir gumų mišinio pagrindu pagaminti kontaktiniai klijai, skirti klijuoti EPDM prie medienos, metalo, mūro ir kitų tinkamų (ne EPDM) paviršių.
Firestone klijai vandens pagrindu – tai klijai su latekso pagrindu, skirti klijuoti EPDM prie medienos, bet juos taip pat galima naudoti klijavimui prie metalo, mūro ir kitų tinkamų pagrindų.
Firestone siūlių klijai – tai atstumiantys vandenį klijai butilo pagrindu, skirti klijuoti EPDM prie metalo pagrindo (pvz., vamzdžių) ir kitų tinkamų paviršių.
Firstone užlaidų sandariklis HS – tai bendrosios paskirties EPDM sandariklis, apsaugantis pjautus QuickSeam gaminių kraštus.
Firstone vandenį atstumiantis sandariklis – tai nelaidus vandeniui sandariklis butilo pagrindu, naudojamas tarp suspaudžiamų detalių, pvz., po stogo drenažu arba už sujungimo profilių.
Firestone liejamasis sandariklis – tai dviejų komponentų poliuretaninis sandariklis, kuriuo užpildomos ir užsandarinamos nesandarios ertmės.
Firestone sandūrų ploviklis – tai ypač lakus skystis, naudojamas parengtiniam užterštų EPDM membranų valymui prieš naudojant QuickPrime Plus.
Firestone valiklis – spirito pagrindu pagamintas valiklis, skirtas visų tipų Firestone klijų ir sandariklių nuo EPDM membranų, metalinių ir kitų solventams atsparių paviršių nuvalyti.
Firestone AcryliTop™ danga – tai estetiškai atrodanti akrilo danga, kuria galima dengti (dažyti) EPDM membranas.

Priedai

Firestone metalinės tvirtinimo juostos – tai 25 mm pločio ritininė galvanizuoto plieno juosta su paruoštomis skylutėmis (76 mm tarp centrų), skirta EPDM membranos lakštų tvirtinimui. Gaminys taip pat gali būti tiekiamas 3.05 m ilgio juostomis.
Firestone užbaigimo juosta – tai presuotas aliuminio profilis, kuriuo tvirtinami ir sandarinami hidroizoliuojamų plotų kraštai, pvz., parapetai ir stogo briaunos.
Firestone varžtai (įvairūs) naudojami mechaniniam prispaudžiančiųjų juostų ir /arba izoliacinių plokščių tvirtinimui prie pagrindo.
Firestone V-lėkštelės yra 57 mm pločio galvanizuoto plieno lėkštelės, naudojamos Firestone armuotų perimetro juostų tvirtinimui.
Firestone izoliacijos tvirtinimo lėkštelės skirtos izoliacinių plokščių tvirtinimui prie konstrukcijos.

QuickSeam gaminiai

Firestone 3″ (76 mm) QuickSeam™ siūlių juosta – tai lipni juosta gumų pagrindu, skirta Firestone EPDM membranos panelių klijavimui. Ji yra visiškai vulkanizuota ir užtikrina vienodą sanduros sluoksnio storį. 6″ (152 mm) pločio juosta taip pat gali būti naudojama BIS sistemose.
Firestone gruntas QuickPrime™ Plus – specialios sudėties gruntas, skirtas EPDM membranos valymui ir paruošimui prieš naudojant QuickSeam gaminius. Jis tepamas specialiais Quick-Scruber arba QuickCScrubber Plus įrankiais su kempinėlėmis.
Firestone QuickSeam™ RMA juosta – tai armuoto EPDM juosta, kurią sudaro dvi QuickSeam siūlių juostos, naudojamos EPDM membranos tvirtinimui Firestone RMA sistemose.
Firestone tvirtinimo elementų uždengimo juosta naudojama uždengti, apsaugoti ir užsandarinti plokštumos tvirtinimo juostoms Firestone MAS sistemose.
Firestone QuickSeam™ armuota perimetro juosta naudojama membranos tvirtinimui prie pagrindo perimetro zonose.
Firestone QuickSeam™ FormFlash™ formuojanti juosta – skirta sandūroms, esančioms vidiniuose arba išoriniuose kampuose, bei kituose mazguose sandarinti.
Firestone QuickSeam™ SA hidroizoliacija – tai 457 mm (18“) pločio juosta iš visiškai vulkanizuotos EPDM membranos, laminuotos per visą plotį su QuickSeam sandūrų juosta, naudojama parapetams, tiesiems latakams, atliekant bendruosius stogo remonto darbus, kai reikalinga vulkanizuota EPDM membrana, bei
įlajų ir drenažo elementų hidroizoliacijai.
Firstone QuickSeam™ hidroizoliacinė juosta naudojama kraštinių profilių ir kitų detalių hidroizoliacijai.
Firestone QuickSeam™ universali vamzdžių hidroizoliacija – tai kintančio diametro detalė, suformuota iš EPDM gumos, naudojama vamzdžių ir kitų apvalių stogo detalių hidroizoliacijai.
Firestone QuickSeam™ kilimėliai stogo takeliams naudojami EPDM dangos apsaugai nuolatinio vaikščiojimo zonose.

Jungiančiųjų juostų technologija ypač atspariems sujungimams

RubberGard EPDM lakštai statybvietėje sujungiami naudojant ypač efektyvią Firestone QuickSeam juostų sistemą. EPDM sandarinimo statybvietėje technologija suteikia galimybę žymiai sumažinti sandarinimo procedūrų skaičių, ji lengvai įrengiama ir turi ilgą eksploatavimo laiką. Nuo pirmojo stogo įrengimo 1987 metais milijonai metrų Firestone QuickSeam juostos sėkmingai įrengta ant viso pasaulio stogų.


Kokybės ir meistriškumo tradicijos

Firestone statybinių gaminių padalinys atsako už kompanijos įkūrėjo Harvey S. Firestone įdiegtų kokybės bei patikimumo tradicijų tęsimą. Firestone statybinių gaminių padalinys atsako už kompanijos įkūrėjo Harvey S.Firestone įdiegtų kokybės bei patikimumo tradicijų tęsimą.

Tyrimai ir plėtra
Užtikrinant puikią gaminių kokybę, dar prieš pradedant gamybos procesą kiekvienas Firestone sukurtas stogų dengimo sistemos komponentas yra patikrinamas ir išbandomas patyrusių inžinierių ir chemikų, dirbančių bendrovės tyrimų ir plėtros skyriuje.

Kokybiška gamyba

Firestone statybinių gaminių padalinys naudoja moderniausius įrenginius. Vienintelė EPDM gamykla Preskote (JAV) turi ISO 9001:2008 ir ISO 14001:2004 sertifikatus, patvirtinančius bendrovės rūpinimąsi kokybės valdymo ir aplinkosaugos klausimais.

Firestone RubberGard EPDM membranoms suteikta Europos CE žyma, patvirtinanti, kad šie gaminiai ir susiję gamybos metodai atitinka šiuolaikinius reikalavimus mechaninio atsparumo ir stabilumo, priešgaisrinės saugos, higienos, sveikatos ir aplinkos apsaugos, saugaus naudojimo, apsaugos nuo triukšmo, energijos taupymo ir šilumos sulaikymo, ilgaamžiškumo, priežiūros ir atitikimo prasme.

Kokybiškas įrengimas
Firestone EPDM stogų dengimo sistemas įrengia tik profesionalūs ir patyrę Firestone licencijuoti stogų dengimo rangovai, nusimanantys apie kokybišką stogų dengimą.

Besirūpindama kokybe, Firestone bendrovė pelnė Pripažinto rangovo apdovanojimą stogų dengimo rangovų grupėje už nuolatinį kokybišką stogų dangų įrengimą.

Mokymai ir kvalifikacija
Firestone siūlo savo rangovams įvairias mokomąsias programas mokymo centruose Briuselyje, Bratislavoje ir Pekine, taip pat vietos regionuose. Šių mokomųjų programų tikslas – mokyti ir supažindinti stogų dengimo rangovus su įvairiais EPDM stogų įrengimo aspektais. Be to, Firestone konsultuoja projektuojant ir organizuoja techninių skaičiavimų seminarus specifikacijų rengėjams ir pastatų savininkams.

Pagalba objektuose
Firestone remia ir organizuoja mokymus objektuose. Mūsų techniniai darbuotojai teikia profesinę pagalbą atliekant parengiamuosius darbus ant stogų, atlieka stogų dangos įrengimo kokybės patikras, konsultuoja visais iškilusiais techniniais klausimais.

Techninės priemonės
Firestone siūlo platų techninių dokumentų ir įrankių asortimentą, pvz., techninius žinynus, apimančius sistemos projektavimo ir įrengimo nurodymus, CAD įrengimo detaliuosius brėžinius, gaminių duomenų lapus, medžiagų saugos duomenų lapus ir sąnaudų skaičiavimo programs. Trumpai tariant, Firestone – tai viskas, kas reikalinga norint tinkamai apibrėžti, įvertinti ir įrengti kokybišką RubberGard EPDM stogo sistemą.

Atitikties liudijimai
Firestone EPDM stogų dengimo sistemos atitinka arba pranoksta įvairių šalių statybos normų ir taisyklių reikalavimus bei klasifikacijas.