Viskas, ką jums reikia žinoti apie stogus!

Medinės konstrukcijos – santvaros

Santvara- viena iš efektyviausių konstrukcijų lyginant konstrukcijos svorį ir jos laikomosios galios santikį. Tai reikškia, kad santvara yra labai racionali ir ekonomiška konstrukcija. Tinkamai panaudojus santvarines konstrukcijas, galima gauti didelį ekonominį efektą.

Vienas iš santvarinių konstrukcijų tipų yra medinė santvaros su metalinėmis dygiuotomis plokštelėmis, 1 pav. Tokios konstrukcijos dažniausiai naudojamos stogo konstrukcijoms, bet gali būti lanksčiai pritaikomos ir kitoms konstrukcijoms, tokioms, kaip klojiniai.

Konstrukcijos gaminamos pagal LST EN 14250:2010 standartą. Gamyboje naudojama sertifikuota, dažniausiai C24 stiprumo klasės mediena pagal LST EN 338 standartą. Medinių elementų sujungimui naudojamos metalinės dygiuotos plokštelės, kurios užtikrina snatdų medinių elementų sujungimą ir efektyvų jų panaudojimą.

1pav. Medinė santvara.

Medinių santvarų gamyba pagal visuotinį standartą leidžia turėti optimizuotas gamybo linijas ir projektavimo įrankius, kurie leidžia pasiekti aukšto efektyvumo.

Kiekvienas projektas ir konstrukcija yra projektuojama individualiai pagal architektūrinę užduotį ir apkrovų visumą tenkančia atitinkamai konstrukcijai. Tokios konstrukcijos labai lanksčiai prikaikomos įvairių tipų stogams. Stogų tipus galima suskirstyti į į tris kategorijas. Pirmas tipas būtų paprastos geometrijos stogai, žr. 2 pav.. Tokiems stogams priskiriami dvišlaičiai ir keturšlaičiai stogai.

2 pav. Paprasta stogo konfiguracija

Antrai kategorijai priskiriami sudėtingesnės geometrijos daugiašlaičiai stogai, jū pavyzdžius galite matyti 3 pav.

3 pav. Sudėtingesnės geometrijos stogai

Trečiai kategotijai priskiriami ypatingai sudėtingos geometrijos stogai, žr. 4 pav.

4 pav. Sudėtingiausios kategorijos stogai.

Projektuoja inžinieriai, sklandžiam projekto vykdymui, labai svarbu patyręs inžinierius ir patikimas gamintojas.

Dažniausiai stogas susideda iš trijų pagrindinių konstrukcijų tipų. Tai yra pagrindinė konstrukcija „T“, žr. 6 pav., pagrindinė konstrukcija su nuopjova – tipas „V“, žr. 7 pav., šalutinė kontrukcija – tipas „S“, žr. 8 pav.,. Konstrukcijų padėtį plane galite matyti šeštame paveiksliuke.

5 pav. Stogo konstrukcijų planas.

6 pav. Pagrindinė santvara – tipas „T“.

7 pav. Pagrindinė santvara – tipas „V“.

8 pav. Šalutinė santvara – tipas „S“.

Privalumai

  • Pritaikoma įvairios geometrijos stogams. Labiausiai santvaros tinka sudėtingos geometrijos, didesnių tarpatramių stogams.
  • Parengiamas tikslus projektas, kuris pateikiamas prieš pristatant konstrukcijas arba pristatymo metu, todėl statybininkams nebereikia gaišti laiko ir improvizuoti statybos aikštelėje.
  • Racionaliai suprojektuojamos santvaros leidžia efektyviai naudoti medienos resursus, vidutiniškai sutaupoma apie 80% medienos.
  • Montavimo laikas.
  • Tikslumas, projektuotojo ir gamintojo garantija, CE sertifikatas.

Dalykai apsvarstymui

  • Konstrukcijos kaip interjero detalę naudoti galima, bet vizualiai jos nėra patrauklios.
  • Prieš svarstant apie santvarines konstrukcijas, reiktų pagalvoti apie sklypo padėti ir ar jį galės pasiekti ilgas sunkvežimis.
  • Pristačius konstrukcijas į statybos aikštelę jas reikia atsakingai sandėliuoti, jei iš karto nevykdomi montavimo darbai.

Priešgaisrinė sauga

Dažnas klausimas dėl medinių konstrukcijų naudojimo yra konstrukcijų priešgaisrinė sauga. Naudojant medines santvaras jos iš karto gali būti impregnuotos antipirenais ir pasiekti B-s2, d0 degumo klasę. Tokios degumo klasės pakanka visų tipų pastatams skirstomiems pagal atsparumo ugniai laipsnį.

Konstrukcijos atsparumo ugniai reikalavimas R įvertinamas inžinierių, per medienos anglėjimo greitį gaisro metu. Konstrukcijos gali būti suprojektuotos, taip, kad atitiktų griežčiausią R 120, reikalavimą. Tai reiškia, kad konstrukcijos gaisro atveju, turi nesugriūti 120 minučių.

 

Svarbūs patarimai kaip sutaupyti statant namą

Svarbus patarimas iš inžinierių namą pradėti statyti nuo pamatų o planuoti nuo stogo. Naudojant santvarinę stogo konstrukcijų sistemą dažniausiai pakanka išorinio perimetro sienų, stogo atrėmimui. Tokiu būdu statytojas gali sutaupyti pamatams, vidinėms laikančioms konstrukcijoms, kurios būtų reikalingos stogą montuojant tradicine gegnine sistema.

Devynis kartus pamatuoti o dešimtą kirpti. Tiek tikrai nereikės, bet prieš užsakant stogo konstrukcijas visada patartina permatuoti išorinių sienų perimetrą, ar statybos metu neatsirado nuokrypiai nuo projekto.

Montuojant santvarinį stogą negalima improvizuoti. Jei kyla sunkumų montuojant konstrukcijas – būtina kreiptis į projektuotoją ir kartu ieškoti neatitikimų ir sprendimų jiems išspręsti.

 

Klausimai ir atsakymai….

Ar tinka santvarinės sistemos jūsų pastatui?

Atsakymas TAIP. Santvarinės sistemos lanksčiai pritaikomos visų tipų statiniams ir jų konstrukcijoms. Lankstumas apsiriboja tik fantazija.

 

Kiek kainuoja projektvimo darbai?

Projektavimo darbai ir sąmata ar komercinis pasiūlymas dažniausiai parengiamai NEMOKAMAI. Išimtys taikomos nestandartiniams, labai sudėtingiems atvejams.

 

Ar santvarinis stogas iš santvarų atlaikys čerpinę stogo dangą?

Atlaikys, taip pat gali atlaikyti ir papildomas apkorvas, tokias kaip saulės kolektoriai ar saulės foto elementų blokai. Inžinierius turi žinoti atitinkamą informaciją ir projektuojant stogo konstrukcijas tai bus įvertinta.

 

Kada užsakyti stogo konstrukcijas?

Rekomenduojame konstrukcijas užsakyti pradėjus mūro darbus, kai jau galima apmatuoti sienų perimetrą.