Viskas, ką jums reikia žinoti apie stogus!

Šlaitinio stogo ar palėpės izoliacija

Iš vienos pusėšlaitinis stogas  tai išorinė atitvara skirianti vidaus patalpas nuo lauko, iš kitos palėpė  tai erdvė tarp pastato viršutinio aukšto perdangos, sienų ir stogo. Statant namą vertėtų pagalvoti ar įrengti palėpę iš karto ar palikti kaip neeksploatuojamąAr ateityje tokiospalėpės paskirtis gali keistisir taps gyvenamąją patalpa? Bet kuriuo atveju, ROCKWOOL akmens vata tinkamas pasirinkimas ir šlaitinio stogo, ir palėpėšiltinimui. 

Ar kiekviena palėpė yra tinkama joje įrengti gyvenamąsias patalpas? 

Tai priklauso nuo po stogu esančios erdvėploto ar aukščioNormatyviniai dokumentai numato, kad palėpės patalpos aukštis žemiausioje dalyje turi būti ne mažesnis kaip 1,6 m, tuo tarpu 3,5 m2 ar didesniame patalpos plote  aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 2,3 m. Todėl apskaičiuojant palėpės plotą, atsižvelgiama tik į tą dalį, kurios aukštis yra didesnis nei 1,6 m. Ne ką mažiau svarbus aukštis ir žemiausioje dalyje (kur stogas nueina link grindų)Toje dalyje lovai pastatyti reikia 1,2 metrų aukščio, todėsvarbus yra ir mūrloto atrėmimo aukštis. Mūrloto paskirtis yra perimti ir tolygiai paskirstyti stogo konstrukcijos apkrovas sienoms ir jį sumontavus ant aukščiau pakeltų sienų galima padidinti palėpės aukštį ir atitinkamai naudojamos erdvės plotą. Rekomenduojamas mūrloto įrengimo aukštis turėtų būti bent jau 90 cm nuo perdangos viršaus. 

Ką turėtumėte žinoti apie šlaitinio stogo ar palėpės šiltinimą? 

Izoliacijos storis šlaitinio stogo ar palėpės šiltinimui turi būti parenkamas atsakingai atsižvelgiant į reikalavimus bei šilumos izoliacinės medžiagos parametrus, o įrengimo darbai atliekami tinkamai, kadangi net 25 % šilumos yra prarandama per stogo atitvarinę konstrukciją.

  • Populiariausiame šlaitinio stogo šiltinimo sprendime (šiltinimas tarp gegnių), stogo izoliaciją turi sudaryti bent 2 sluoksniai akmens vatos tarp skirtingomis kryptimis sumontuotų karkaso elementų. Toks daugiasluoksnis montavimo būdas yra reikalingas tam, kad eliminuotumėme galimus šilumos nuostolius tarp plokščių, todėl perdengiant sujungimus keliais sluoksniais to išvengsime.
  • Neeksploatuojamoms palėpėmšiltinti yra labai greitas ir efektyvus šilumos izoliacijos įrengimo būdas  naudoti pučiamą (birią) akmens vatą, kai šiltinimo sluoksnis įrengiamas purškiant mechanizuotu būdu.

Kodėšlaitinio stogo šiltinimo darbams turėtumėte naudoti akmens vatą?

  • Akmens vata – unikalus produktas šiltinimui, turintis daug privalumų: nuo efektyvaus šilumos sulaikymo, priešgaisrinių savybių iki geriausios garso izoliacijos. Naudojant akmens vatą, sumažiname riziką atsirasti pelėsiui ir grybeliui namuose, kadangi ji yra atspari drėgmei ir laidi vandens garams. Ne gana to mūsų gaminiai pasižymi itin dideliu ilgaamžiškumu, visai kaip žaliavos, iš kurių yra gaminami mūsų produktai. Sužinokite daugiau apie ROCKWOOL savybes paspausdami čia.

Kaip apšiltinti šlaitinį stogą naudojant akmens vatos plokštes ar demblius? 

ROCKWOOL akmens vatos gaminiai (plokštės ir dembliai) dėpluoštinės struktūros elasingumo yra puikiai prisitaikantys prie bet kokių paviršių ir lengvai įspraudžiami tarp gegnių. Pažiūrėkite kaip tai atrodo praktikoje. 

  • Montavimo darbus visuomet reikia pradėti išsimatuojant atstumus tarp gegnių ir prisimenant, kad atstumas tarp karkaso elementų būtų 1-2 % mažesnis, nei atpjauti akmens vatos gabalai (kurie bus įspraudžiami tarp gegnių). Pirmasis izoliacijos sluoksnis turi tvirtai įsisprausti ir priglusti prie medinės palėpės konstrukcijos elementų vidinių paviršių. Antrasis izoliacijos sluoksnis turi būti montuojamas po gegnėmis, įrengiant karkasą kita kryptimi ir tarp jo elementų įspraudžiant vatą.
  • Montuojant akmens vatą, reikia stengtis darbus atlikti atsakingai ir nepadaryti klaidų (pvz: netinkamas akmens vatos pjaustymas, per didelis laisvumo palikimas arba priešingai – perspaudimas, ar per mažas izoliacijos sluoksnis). Visuomet, akmens vata, turi pilnai užpildyti ertmę tarp karkaso konstrukcijų, o šilumos izoliacijos storis būti vienodas visame sluoksnyje.

Kaip teisingai dirbti su pučiama akmens vata? 

Šiltinimas pučiama (biria) akmens vataGRANROCK SUPERyra atliekamas mechanizuoti būdu naudojant specialią įrangą, kuri skirta palaidą vatą paskleisti tolygiu sluoksniu purškiant sausuoju būduŠis sprendimas ypač tinka horizontalių paviršiųperdangųgrindų ir kitų konstrukcijų esančių neeksploatuojamuose palėpėse šiltinimui. Be to, tokiu būdu galima šiltinti ir nuožulnias bei vertikalias karkasines stogo konstrukcijasDidžiausias šio metodo privalumas yra greitis ir galimybė efektyviai izoliuoti sunkiai pasiekiamas vietas, kur plokštėmis to padaryti neįmanoma. 

Šlaitinio stogo ir palėpės šiltinimo brošiūra.

CAD brėžiniai

BIM modeliai

Sprendimai šlaitinio stogo šiltinimui

Vėdinamo šlaitinio stogo šiltinimas naudojant vėjo izoliacines akmens vatos plokštes

Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas

Vėdinamo šlaitinio stogo šiltinimas naudojant priešvėjinę plėvelę

Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas pučiama (biria) akmens vata GRANROCK SUPER

Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas įrengiant grindis